روش‌های خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور


1 | به این مقاله امتیاز دهید

روش‌های خرید تتر برای ایرانیان خازج از کشور یکی از سوالاتی است که معمولا به هنگام خرید این ارز دیجیتال در کشورهای ترکیه، آلمان،دبی و غیره ایجاد می‌شود. آیامی‌توان به کمک صرافی آنلاین خرید تتر را در دیگر کشورها به انجام رساند.تتر جز استیبل کوین‌های مورد اعتماد در سال‌های اخیر بین کاربران است که معادل یک دلار آمریکا است.

از این رو متقاضی زیادی برای خرید و فروش این تتر موجود است و  در کنار مزیت‌هایی که دارد، روز به روز بر محبوبیت و خرید آن افزوده می‌شود.

اما سوالی که در ابتدای مقاله ب مطرح کردیم، این است که ایرانیان خارج از کشور با چه روش‌هایی می‌توانند تتر را خریداری کنند. در ادامه به این روش‌ها خواهیم پرداخت.

  • از کاربردهای تتر در سایر کشورها
  • نحوه خرید تتر در کشورهای خارجی
  • انتخاب صرافی آنلاین
  • ثبت نام و احراز هویت برای خرید تتر
  • خرید تتر در ترکیه
  • خرید تتر در دبی
  • خرید تتر در افغانستان
  • خرید تتر در آلمان

کاربردهای تتر در سایر کشورها

تتر یک رمز ارز دیجیتال از دسته کریپتوکارنسی هاست، این ارز معادل دلار آمریکاست.در خارج از کشور به دلیل ارزشی که تتر برای خود کسب کرده است معمولا به عنوان یک وسیله جهت نقل و انتقال پول ملی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع ارز در بیشتر کشورها مانند ترکیه، افغانستان؛ دبی، آلمان، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی مورد استفاده و تبادل پول ملی قرار می‌گیرد.

در ادامه به کاربردها و روش‌های خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور بیشتر خواهیم پرداخت.

روش‌های خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور

روش‌های خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور

نحوه خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور

ایرانیانی که در خارج از کشور برای کار، تفریح و ادامه زندگی در کشورهای خارجی زندگی می‌کنند می‌توانند حهت خرید تتر برای برطرف کردن نیازهای خرید و مالی خود ارز دیجیتال تتر را انتخاب کنند.

برای خرید تتر مطمئن‌ترین روش رفتن به سراغ یک صرافی معتبر و آنلاین است.

البته برای استفاده از خدمات صرافی‌های من جمله خرید تتر نیازمند  مراحلی است که یکی از آن‌ها ثبت نام و احراز هویت است. با این حال برخی از صرافی‌ها نیز هستند که نیازی به احراز هویت ندارند و می‌توانید خرید تتر را انجام دهید.

آنچه که باید به طور کلی در نظر گرفته شود این است که خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور با محدودیت و موانع رو به رو نیست. اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که کاربرد تتر در کشورهای مختلف متفاوت و متعدد است برای همین جهت خرید تتر در هر کشوری باید با نحوه خرید آن  آشنایی داشته باشید.

انتخاب صرافی آنلاین

انتخاب صرافی آنلاین برای خرید تتر یکی از مهمترین روش‌ها و اولین اقداماتی است که باید انجام دهید. از همه مهمتر شرایط و امکان خرید برای ایرانیان در صرافی مورد نظر مهیا باشد.

بعد از انتخاب ممکن است در یک صرافی نیاز به ثبت نام و احراز هویت  داشته باشید.

ثبت نام و احراز هویت برای خرید تتر

خرید تتر توسط همه صرافی‌های به یک شکل نیست یعنی هر کدام قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارند.

برخی از صرافی‌ها ممکن است از شما احراز هویت بخواهند. طی مراحل احراز هویت پاسپورت یا کارت ملی بسیار مورد اهمیت است تا با شناسایی و ایمنی بیشتر بتوانند مراحل خرید تتر را برای شما انجام دهند.

شارژ حساب

بعد از اینکه مرحله احراز هویت را پشت سر گذاشتید، شما دارای یک حساب تتر خواهید بود که در اولین فرصت باید آن را شارژ کنید. این نوع شارژ  بسته به هر کشوری که در آن قرار دارید ممکن است به صورت یورو، دلار، لیر و غیره قابل انجام باشد.

ذخیره تتر در کیف پول

بعد از احراز هویت و خرید تتر و شارژ کردن آن بهترین روش ذخیره سازی و ایجاد یک امنیت ارزی مطمئن است که آن را ذخیره کنید. اما این ذخیره با سایر پس اندازهای مالی متفاوت است. در مورد ارز دیجیتال باید کیف پول مخصوص به خود را داشته باشند.

برای ذخیره سازی تتر کیف پول‌های آنلاین و آفلاین موجود است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما بهترین روش ذخیره سازی تتر استفاده از کیف پول‌های آفلاین است که انواع و اقسام گوناگونی دارند.

روش‌های خرید تتر برای ایرانیان مقیم ترکیه

در بازارهای ترکیه تتر یکی از ابزارهای مهم و با ارزش برای نقل و انتقالات پول و همچنین برای بیشتر تجارت‌های موجود می‌باشد.

از آنجایی که تتر بر پایه واحد دلار می‌باشد، نوسانات قیمت را تا حداقلی کاهش داده است و برای همین منظور در ترکیه که از کشورهای همسایه ایران است و مهاجران ایرانی زیادی در آن زندگی می‌کنند، به راحتی می‌تواندی در صرافی‌های آنلاین و حضوری اقدام به خرید تتر کنند.

مزایای خرید تتر برای ایرانیان ترکیه

بسیاری از تجار و بازرگانان ترکیه تمایل دارند تا از نوسانات مالی و تغییرات ناگهانی قیمت در امان باشند. برای همین بسیاری به سمت  خرید تتر روی آورده‌اند و همین موضوع باعث شده است که متقاضیان این نوع ارز دیجیتال بیش از گذشته باشند و معمولا روش‌های خرید تتر برای ایرانیان خارج از کشور بستری مهیا و آماده است که برخی از آنان حتی بدون احراز هویت امکان خرید تتر را فراهم کرده‌اند.

سرعت بالا در خرید تتر

با توجه به افزایش روز افزودن متقاضیان ترکیه برای خرید تتر در نتیجه این شرایط مهیا است که بتوانند با سرعت بالا و مستقیم از طریق این ارز دیجیتال تمامی تراکنش‌های مالی خود را در کمترین زمان و با کمترین کارمزد انجام دهند.

عامل ارتباط بین ارزهای دیجیتال و لیر ترکیه

بیشتر کارگزاران مالی در ترکیه به دنبال راهی هستند که بتوانند یک پل ارتباطی مسالمت آمیز بین ارزهای دیجیتال و پول ملی ترکیه یعنی لیر بیابند که در سال‌های اخیر با استفاده از تتر توسط بیشتر تجار این ارز دیجیتال به این پل ارتباطی تبدیل شده است.

از سوی دیگر جهت انجام کسب و کاری تجاری در فضای دیجیتال و حرفه‌ای نیازمند محیطی امن، با سرعت بالا بدون محدودیت بهترین گزینه استفاده از تتر است.

 پایداری قیمت

از دیگر مزیت‌های خرید تتر در ترکیه ،  در بازار تجاری ترکیه پایداری قیمت آن است. اکثر ارزهای دیجیتالی که در بازار های مالی موجود هستند، دست خوش نوسانات و تغییرات فاحش قیمت هستند که در مورد تتر این موارد به صورت فاحش صدق نمی‌کند. برای همین مزیت دیگری برای خرید تتر در ترکیه خواهد بود.

اتصال مستقیم به بازار جهانی

اگر به عنوان یک تاجر یا بازرگان ایرانی به دنبال انواع روش‌های خرید تتر برای ایرانان خارج از کشور مثل ترکیه هستید باید بدانید که با خرید تتر می‌توانید به صورت مستقیم به انواع بازارهای جهانی جهت خرید و فروش متصل شوید و بدون نیاز به عاملی واسط چون بانک‌ها و حواله‌های آن کار خود را در سریع ترین حالت ممکن و ایمن به سرانجام برسانید.

تتر تبدیل به لیر ترکیه

از سوی دیگر به راحتی و در زمان کم می‌توانید تتر خریداری شده را در بازار ترکیه به لیر واحد پول محلی تبدیل کنید. تا از سرمایه‌گذاری در ترکیه و بهره برداری از آن سود کسب کنید.

 

خرید تتر در دبی

مثل خرید تتر در ترکیه در دبی هم به همین صورت دارای مراحل خرید  است. جهت خرید تتر در دبی شما باید ابتدا قبل از انجام هر کاری به دنبال صرافی‌های آنلاین و معتبر باشید.

بهتر است وارد هر سایت و صرافی آنلاین می‌شوید به نماد الکترونیک اعتماد پایین صفحه و دیگر مدارک موجود، سابقه فعالیت از روی کامنت های مشتریان مطلع شوید و سپس اقدام به خرید تتر کنید.

از آنجایی که امارات به مرکزیت اقتصادی و پر جمعیت دبی یکی از بازارهای شلوغ و مالی و تجاری جهان محسوب می‌شود شاید بهتر از سایر کشورها بتوانید در آن به خرید و فروش تتر بپردازید.

روش‌های خرید تتر برای ایرانیان  خارج از کشور  در دبی از طریق بسیاری از صرافی‌های آنلاین و حضوری قابل انجام است.

حفظ ارز‌های دارایی از طریق تتر در دبی

بسیاری از ایرانیان برای انجام کارهای تجاری در دبی به سر می‌برند. با توجه به آنچه که گفتیم دبی از بزرگترین بازارهای مالی و جهانی است که بسیاری از رمز ارزهای دیجیتال و همچنین دیگر ارزهای فیات مثل دلار، یورو و غیره مبادله و خرید و فروش می‌شوند.

برای همین جهت حفظ ارزهای دارایی می‌توان به کمک تتر اقدام کرد و کارهای تجاری را بر پایه این نوع ارز انجام داد.

بیشتر شرکت‌های تجاری بین المللی در دبی می‌توانند از طریق تتر به حفظ دارایی‌های خود اقدام کنند و مسیری میانبر برای آنان باشد تا تجارت بین المللی خود را بدون ورود بانک ها انجام دهند.

 

 روش‌های خرید تتر برای ایرانیان مقیم افغانستان

خرید تتر در افغانستان به مانند دیگر کشورها نیست. اوضاع سیاسی و اقتصادی نه چندان به سامان موجب شده است که صرافی‌ها و بازار منسجم برای خرید این نوع ارز دیجیتال در دسترس متقاضیان نباشد.

جز در برخی از شهرهای معروف افغانستان مثل مزار شریف، کابل همچننی هرات و بامیان شاید به سختی بتوان صرافی‌های معتبر و از جمله صرافی‌های آنلاین بیابید.

اما در هر صورت انجام تجارت‌های موجود در بازار افغانستان بدون دخالت بانک ها شاید بهتر باشد و کمتر درگیر مشکلات سیاسی و اقتصادی شوند.

اما صرافی‌های ایرانی معتبر در ایران کم و بیش وجود دارند که با داشتن کارت شناسایی معتبر و بعد از احراز هویت می‌توانید به شارژ حساب و خرید تتر اقدام کنید.

 

خرید تتر در آلمان

خوشبختانه دولت آلمان خرید و فروش تتر را در بازار معاملاتی قانونی اعلام کرده است و از آنجایی که ایرانیان زیادی مقیم این کشور هستند از طریق صرافی‌های آنلاین می‌توانند کارهای تجاری و پرداخت‌های بین المللی خود را به سایر کشورها از طریق تتر  انجام دهند.

در اکثر صرافی‌های آلمان احراز هویت از واجبات خرید تتر است. شما باید با داشتن یک کارت شناسایی معتبر از جمله پاسپورت اقدام به خرید تتر کنید.

بنابراین با داشتن اقامت قانونی در کشور آلمان نباید مشکلی برای خرید تتر داشته باشید. همچنین می‌توانید تتر را به یورو و بالعکس به   سایر ارزهای دیجیتال و فیات تبدیل کنید.

0

دیدگاه

دیدگاه شما