خرید تتر در ترکیه


6 | به این مقاله امتیاز دهید

پرسش‌های زیادی در مورد تبدیل تتر به لیر و یا خرید و فروش تتر در ترکیه مطرح می‌شود، بخصوص برای ایرانیانی که قصد سرمایه‌گذاری در این بازار مالی قصد خرید تتر در ترکیه را دارند. با تمامی این تفاسیر، ضدونقیض و سوال در این حوزه بسیار است.

تتر (Tether) یک ارز دیجیتال محبوب، شناخته شده و احراز شده است که ارزش آن به قیمت دلار آمریکا مرتبط است و به همین دلیل به‌عنوان یک ارز پایه (Stablecoin) شناخته می‌شود. تتر به‌عنوان یک ارز دیجیتال، قابلیت انتقال سریع و ارزان را داراست و برای انجام تراکنش‌های مختلف در جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

خرید تتر در ترکیه

خرید تتر در ترکیه

تبدیل تتر به لیر نیز به‌عنوان یکی از انواع تبدیلات ارزی، به کار می‌رود. باتوجه‌به اینکه لیر ارز محلی ترکیه است، تبدیل تتر به لیر به‌منظور انجام تراکنش‌های درون کشوری ترکیه و یا پرداخت به فروشندگان و خدمات‌دهندگان در این کشور استفاده می‌شود. به‌علاوه، افرادی که در ترکیه زندگی می‌کنند و نیاز دارند تا به‌سادگی ارزش تتر را به ارز محلی خود تبدیل کنند، می‌توانند از این تبدیل استفاده کنند. به‌طورکلی، تبدیل تتر به لیر برای افرادی که در ترکیه زندگی می‌کنند و یا به هر دلیل دیگری به ارز محلی ترکیه نیاز دارند، کاربردی دارد.

نحوه تبدیل تتر به لیر

تبدیل تتر به لیر بستگی به مکان و شرایط شما دارد. در ادامه دو روش رایج برای تبدیل تتر به لیر را توضیح می‌دهیم:

1- تبدیل تتر به لیر از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال:

بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال، شامل صرافی‌های معتبری مانند Binance، Kraken، Bitfinex و Coinbase، ارز لیر را نیز در لیست ارزهای پذیرفته شده دارند؛ بنابراین شما می‌توانید با انتقال تتر به‌حساب صرافی ارز دیجیتال، تتر خود را به لیر تبدیل کنید. برای انجام این کار، باید ابتدا یک حساب کاربری در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر باز کنید و سپس تتر خود را به‌حساب این صرافی ارسال کنید.

2- تبدیل تتر به لیر از طریق صرافی‌های محلی:

بعضی از صرافی‌های ارز دیجیتال، ارائه‌دهنده خدمات تبدیل تتر به لیر هستند. شما می‌توانید با مراجعه به صرافی‌های محلی ترکیه که خدمات تبدیل ارز ارائه می‌دهند، تتر خود را به لیر تبدیل کنید. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید به صرافی‌هایی مانند Paribu، Koinim، BTCTurk و Cointral مراجعه کنید تا تتر خود را به لیر تبدیل کنید.

لازم به ذکر است که قیمت تتر و لیر در بازار ارز دیجیتال به‌شدت دینامیک است و ممکن است در طول زمان تغییر کند.

 

مقالات بیشتر : روش های انتقال پول به خارج از کشور

 

نحوه خرید تتر در ترکیه

خرید تتر در ترکیه می‌تواند از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال، فروشگاه‌های آنلاین، خرید از دیگر افراد و یا خرید از خود ماینرها صورت گیرد. در زیر، روش‌های مختلف خرید تتر در ترکیه را توضیح می‌دهیم:

خرید تتر از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال:

بهترین روش برای خرید تتر در ترکیه، خرید از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال است. برای این کار، ابتدا باید یک حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال باز کنید و سپس به صفحه خرید تتر بروید. پس از واردکردن مقدار تتر موردنظر و انتخاب روش پرداخت، مبلغ معادل تتر را به صرافی پرداخت کرده و پس از تأیید پرداخت، تتر موردنظر به‌حساب کاربری شما واریز می‌شود.

خرید تتر از طریق فروشگاه‌های آنلاین:

شما می‌توانید تتر را از فروشگاه‌های آنلاین خریداری کنید. برخی از این فروشگاه‌ها شامل Bitci.com، BtcTurk، Paribu و Koinim می‌باشد.

خرید تتر از دیگر افراد:

در ترکیه، شما می‌توانید از دیگر افراد تتر خریداری کنید. برای این کار می‌توانید به گروه‌های تلگرامی مرتبط با ارزهای دیجیتال در ترکیه پیوسته و با افراد دیگر تماس بگیرید.

خرید تتر از خود ماینرها:

ماینرها نیز می‌توانند به‌عنوان یک منبع برای خرید تتر مورداستفاده قرار بگیرند. در این روش، شما می‌توانید با ماینرها تماس بگیرید و از آن‌ها تتر خریداری کنید.

خرید و فروش تتر در استانبول

خرید و فروش تتر در استانبول

مزیت خرید تتر در ترکیه

خرید تتر در ترکیه مزیت‌های زیادی در بر دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

عدم تحریم و فعالیت‌های ارزی

تحریم یکی از مشکلات اساسی ایرانی‌هاست که سال‌ها از جنبه‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند یکی از حوزه‌هایی که تحریم ایجاد مشکل کرده همین ارزهای دیجیتال است که معمولا مورد قانون گذاری قرار می‌گیرند و کشورهای تحریم به راحتی نمی‌توانند کار خرید و فروش و معامله و تبادل را انجام دهند.برای همین خرید تتر در ترکیه یک مسیر آزاد برای انجام خرید و فروش ارز دیجیتال از جمله تتر برای ایرانیان خواهد بود.

دولت ترکیه هیچگونه مانعی به جهت خرید و فروش ارزهای دیجتال ندارد، همه صرافی‌های فعال در ترکیه در حال حاضر آزادانه فعالیت می‌کنند، از همه مهمتر در ترکیه مانعی برای فعالیت ایرانیان حاضر در ترکیه وجود ندارد پس می‌توانند آزادانه به خرید تتر در ترکیه بپردازند.

در امان بودن پول از نوسانات بازار

تتر به دلیل داشتن قیمت ثابت که معادل یک دلار امریکاست همیشه از نوسانات بازار در امان بوده است اما سایر  ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین که مدام در حال نوسان است از ریسک‌های موجود در امان نبوده و هر آن ممکن است برای کاربر ضرر و زیان زیادی به همراه داشته باشد.

بنابراین کسانی که قصد خرید تتر در ترکیه را دارند، تصمیم درستی گرفته‌اند چون اول از همه پول خود را از نوسانات دور کرده‌اند و دوم اینکه متحمل تحریم نخواهند بود و آزادانه به خرید و فروش در ترکیه بپردازند.

انتقال سریع تتر به صرافی‌ها و خرید و فروش با لیر

تتر در همه صرافی‌های ترکیه مورد پیشتبانی قرار می‌گیرد و سریعا می‌توانید آن را به پول نقد تبدیل کنید،

در مورد بیت کوین هم تقریبا به همین صورت است، خرید و فروش این ارز در ترکیه بسیار آسان قابل انجام است، که در مورد سایر ارزها شاید نیاز باشد ابتدا آن‌ها را به بیت کوین تبدیل کنید و سپس بتوانید به تتر مبدل کنید

مقالات بیشتر : خرید پرفکت مانی در ترکیه

نکات کلیدی و مهم حین خرید تتر در ترکیه

در ادامه، به برخی نکات و مسائلی که باید در خرید تتر در ترکیه به آن‌ها توجه کنید، اشاره خواهیم کرد:

انتخاب صرافی ارز دیجیتال مطمئن

قبل از خرید تتر در ترکیه، بهتر است از صرافی‌های معتبر و مطمئن استفاده کنید تا جلوی هرگونه سوءاستفاده از شما را بگیرند.

بررسی قیمت تتر

قبل از خرید تتر، بهتر است قیمت تتر را با قیمت ارائه شده در صرافی‌های دیگر مقایسه کنید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین قیمت را دریافت می‌کنید.

محدودیت‌های سرمایه‌گذاری

توجه داشته باشید که در برخی موارد، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در ترکیه محدودیت دارد. قبل از خرید تتر، بهتر است با قوانین و مقررات مربوطه آشنا شوید.

امنیت حساب کاربری

قبل از خرید تتر در ترکیه، حتماً به امنیت حساب کاربری خود توجه کنید. برای این کار، از رمزهای پیچیده و قوی برای ورود به‌حساب کاربری استفاده کنید و اطلاعات حساب خود را به هیچ‌کس ندهید.

در کل، خرید تتر در ترکیه برای کسانی که در زمینه ارزهای دیجیتال آشنایی دارند و می‌خواهند در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند، می‌تواند یک راه مناسب باشد. بااین‌حال، بهتر است در مورد این بازار به طور کامل آگاهی داشته باشید و با روش‌های امنی برای خرید تتر در ترکیه اقدام کنید.

 

تتر را با لیر بخریم یا تومان؟

تصمیم بین خرید تتر با لیر یا تومان بستگی به هدف شما در خرید تتر دارد. در ادامه به برخی مواردی که باید در نظر داشته باشید اشاره خواهم کرد:

 • هزینه تبدیل ارز: اگر ارز لیر را به تتر تبدیل می‌کنید، هزینه تبدیل ارز کمتری در پرداخت خواهید داشت؛ چون ارز لیر در ترکیه قابل‌دسترس است. بااین‌حال، اگر از تومان استفاده کنید، ممکن است هزینه تبدیل ارز بیشتری داشته باشد.
 • نرخ تبدیل ارز: نرخ تبدیل ارز برای تتر با لیر یا تومان متفاوت است؛ بنابراین، بهتر است باتوجه‌به نرخ تبدیل ارز و هزینه تبدیل، تصمیم خود را بگیرید.
 • دسترسی به ارز: اگر شما در ترکیه هستید، خرید تتر با لیر بسیار آسان‌تر و سریع‌تر است. اما اگر از خارج از ترکیه خرید تتر می‌کنید، بهتر است از تومان استفاده کنید.

در کل، انتخاب بین خرید تتر با لیر یا تومان بستگی به عوامل مختلفی دارد که باید در نظر گرفته شود. برای انتخاب بهترین گزینه، بهتر است با مشاوران مالی و صرافی‌های معتبر مشورت کنید.

چطور از داخل ایران لیر بخریم و به تتر تبدیل کنیم؟

در حال حاضر، خرید لیر در داخل ایران به‌صورت مستقیم از بانک‌های ایرانی ممکن نیست و این فرایند نیازمند استفاده از خدمات تبدیل ارز از طریق صرافی‌های اینترنتی خارجی است. برای خرید لیر در داخل ایران، می‌توانید از صرافی‌های اینترنتی معتبر استفاده کنید که این صرافی‌ها به شما اجازه خریدوفروش ارزهای دیجیتالی از جمله تتر، بیت‌کوین، اتریوم و… را می‌دهند.

تبدیل تتر به لیر ترکیه

تبدیل تتر به لیر ترکیه

برای خرید تتر با استفاده از لیر، می‌توانید با استفاده از یکی از صرافی‌های اینترنتی معتبر، ابتدا لیر را خریداری کنید، سپس به یک صرافی تتر معتبر مانند بایننس، کوین بیس، گیت‌هاب و… منتقل کنید و در نهایت تتر خود را به کیف پول تتر منتقل کنید.

لازم به ذکر است که برای استفاده از صرافی‌های اینترنتی و خرید ارزهای دیجیتال، باید به کاربری و شناسایی خود احراز هویت کنید و به طور کامل با شرایط و قوانین آن‌ها آشنا شوید.

 

مقالات بیشتر : نحوه تبدیل پرفکت مانی به لیر

 

بهترین صرافی‌های ارز تتر در ترکیه

برای  خرید مطمئن تتر در ترکیه بد نیست که با صرافی‌های مطرح  در این کشور آشنایی نسبی داشته باشید تا بتوانید از آن‌ها برای خرید این ارز دیجیتال کمک بگیرید.

صرافی بیت پاندا BitPanda

اساس صرافی Bitpanda  بر اساس بیت کوین است اما این بدین منظور نیست که سایر ارزهای دیگر را پشتیبانی نمی‌کند؛ بلکه همه ارزها از جمله تتر را پشتبانی می‌کند، سرعت تراکنش در این صرافی بسیار بالا است، کاربران بسیار زیادی دارد، مورد اطمینان و ایمن است.

شرایط خرید بیت کوین و همچنین سایر ارزهای دیجیتال از طریق کارت اعتباری یا از طریق یک خرید آنلاین مهیا است. اما معایبی که دارد در برخی از موارد یک سری محدودیت برای پرداخت در نظر گرفته است.

صرافی PAybis

اگر به دنبال مورد اطمینان‌ترین صرافی در ترکیه هستید که دارای خدمات آنلاین باشد و با سرعت بسیار بالا کار تراکنش را انجام دهد، حتما به صرافی پی بیس مراجعه کنید.

بیشتر تراکنش‌ها معمولا از 5 دقیقه بیشتر نمی‌شود، ارائه خدمات شبانه روزی است و خرید تتر در ترکیه با این صرافی در هر لحظه و هر زمان برای شما امکان پذیر است.

صرافی BTCTurk

از قدیمی‌ترین صرافی‌های موجود در ترکیه که تقریبا از سال 2013 شروع به فعالیت کرده است.

محدودیتی به لحاظ واریز، انتقال و برداشت ندارد، حوزه کاری در زمینه ارزهای دیجیتال با پشتوانه مثل اتریوم یا تتر USDT  است

تبدیل تتر به لیر مناسب چه افرادی است؟

تبدیل تتر به لیر به دلیل مزایایی که ارز دیجیتال تتر در برابر واحد پولی دیگر دارد، برای برخی افراد مناسب است. این افراد می‌توانند شامل:

 1. کاربرانی که مایل به انجام تراکنش با واحد پولی ترکیه هستند و می‌خواهند هزینه‌های خود را با لیر پرداخت کنند.
 2. افرادی که دارای ارز دیجیتال تتر هستند و نیاز دارند آن را به واحد پولی دیگر تبدیل کنند، می‌توانند تتر خود را به لیر تبدیل کنند و سپس به واحد پولی دیگری مانند دلار یا یورو تبدیل کنند.
 3. افرادی که در تجارت بین‌المللی و تبادل کالا و خدمات با ترکیه واردند و می‌خواهند به‌راحتی با واحد پولی ترکیه، یعنی لیر، تراکنش داشته باشند.

در کل، تبدیل تتر به لیر برای افرادی مناسب است که نیاز دارند با واحد پولی ترکیه، یعنی لیر، تراکنش داشته باشند یا دارای ارز دیجیتال تتر هستند و نیاز دارند آن را به واحد پولی دیگر تبدیل کنند.

دروغ‌هایی که حین تبدیل تتر به لیر به شما می‌گویند:

صرافی‌ها یکی از معتبرترین منابع برای تبدیل تتر به لیر هستند، اما متأسفانه ممکن است در این فرایند به شما دروغ‌هایی گفته شود. در زیر به برخی از این دروغ‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • “قیمت لیر در بازار ارز امروز پایین است، بهتر است تترتان را فردا تبدیل کنید.” این دروغ به دلیل تغییرات قیمتی که ممکن است در بازار ارز رخ دهد، احتمالاً به شما گفته می‌شود. در واقع، این ادعا صرفاً یک تلاش برای ترغیب شما به تأخیر در تبدیل تتر به لیر است و ممکن است به شما ضرر برساند.
 • “قبل از تبدیل تتر به لیر، باید هزینه اضافی برای حساب بانکی داشته باشید.” این دروغ هدفش افزایش سود صرافی است. در واقع، هیچ هزینه اضافی برای حساب بانکی شما باید وجود ندارد.
 • “برای تبدیل تتر به لیر، نیاز به کارت شناسایی و تأیید هویت ندارید.” این دروغ به دلیل عدم تأیید هویت شما، می‌تواند به شما کمک کند که ارز دیجیتال خود را به‌صورت ناشناس تبدیل کنید. اما در واقع، بسیاری از صرافی‌ها نیاز به کارت شناسایی و تأیید هویت دارند تا اطمینان حاصل کنند که شما یک شخص حقیقی هستید و همچنین از جرائم پول‌شویی جلوگیری کنند.
تبدیل لیر به تتر در استانبول

تبدیل لیر به تتر در استانبول

مشکلات مسیر خرید تتر در ترکیه که باید در موردشان بدانید!

خرید تتر در ترکیه، همانند هر خرید دیگری، با برخی مشکلات مسیر روبرو خواهد شد. برخی از مشکلات رایجی که در این زمینه می‌توان مواجه شد عبارت‌اند از

 • تحریم‌های بین‌المللی: در برخی کشورها، به‌ویژه ایران، تحریم‌های بین‌المللی وجود دارد که ممکن است موجب محدودیت‌هایی در انتقال و تبدیل ارزها شود. در این صورت، برخی از صرافی‌های ترکیه ممکن است تراکنش‌های شما را قبول نکنند.
 • کاهش ارزش: ارزش تتر ممکن است به طور ناگهانی کاهش یابد. به‌عنوان‌مثال، اگر بانک مرکزی ترکیه اقدام به اعلام سیاست پولی جدیدی کند که موجب افزایش نرخ بهره شود، احتمالاً باعث کاهش ارزش تتر می‌شود.
 • نیاز به هزینه برای تبدیل تتر به لیر: در برخی صرافی‌ها، شما باید هزینه‌ای برای تبدیل تتر به لیر پرداخت کنید. این هزینه معمولاً بر اساس حجم تراکنش‌های شما تعیین می‌شود و ممکن است متفاوت باشد.
 • ریسک امنیتی: برخی از صرافی‌ها ممکن است هک شوند و اطلاعات حساب شما به دست بیاید. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است از صرافی‌هایی که از سیستم‌های امنیتی مؤثر استفاده می‌کنند، استفاده کنید.

سخن پایانی در همین باب

در کل، خرید تتر در ترکیه به دلیل مزایایی که این ارز دیجیتال در برابر واحد پولی ترکیه، یعنی لیر، دارد، می‌تواند برای برخی افراد مناسب باشد. برای خرید تتر در ترکیه، می‌توان به یکی از صرافی‌های معتبری که ارائه خدمات خریدوفروش تتر را از طریق لیر انجام می‌دهند، مراجعه کرد.

همچنین، افرادی که دارای ارز دیجیتال تتر هستند و نیاز دارند آن را به واحد پولی ترکیه، یعنی لیر، تبدیل کنند، می‌توانند از طریق صرافی‌های معتبر تتر خود را به لیر تبدیل کنند. برای این کار، نیاز است تا ابتدا ارز دیجیتال تتر خود را به یکی از صرافی‌های معتبر تحویل داده و سپس با استفاده از پلتفرم تبدیل ارز دیجیتال به لیر، تتر خود را به لیر تبدیل کنند.

در کل، خرید تتر در ترکیه و تبدیل تتر به لیر برای افرادی مناسب است که نیاز دارند با واحد پولی ترکیه، یعنی لیر، تراکنش داشته باشند یا دارای ارز دیجیتال تتر هستند و نیاز دارند آن را به واحد پولی دیگر تبدیل کنند. آلما اکس ، پلتفرم تبادلات ارزی دجییتال بوده که این امکان را برای ایرانیان مقیم ترکیه فراهم کرده است تا بتوانند در کشور ترکیه ، لیر را به تتر تبدیل کرده و یا اقدام به خرید تتر در ترکیه کنند .

0

دیدگاه

دیدگاه شما