احراز هویت در صرافی مکسی اجباری شد


4 | به این مقاله امتیاز دهید

به تازگی خبرهایی از احراز هویت اجباری در صرافی مکسی منتشر شده که به هیچ عنوان شایعه نبوده است . احراز هویت در صرافی مکسی اجباری شده و طبق اعلام صرافی مکسی و ارائه مهلت به کاربران ایرانی ، این خبر معتبر بوده است . در ادامه این مقاله آز آلما اکس به توضیح این مورد خواهیم پرداخت .

 

صرافی مکسی و کاربران ایرانی

صرافی MEXC، که قبلاً با نام MXC Global شناخته می‌شد، یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال 2018 تاسیس شد. این صرافی در حال حاضر در بین 20 صرافی برتر ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات قرار دارد و طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال، جفت‌های معاملاتی و خدمات را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این پلتفرم بین المللی به دلیل کاهش توجهات به آن در بستر جهانی و عدم نیاز به وریفای جهت ترید ، در ایران مشهور و کاربران زیادی را جذب کرده است .

اکنون بسیاری از کاربران ایرانی ، به دلیل راحتی استفاده از صرافی مکسی ، بدون نیاز به وریفای های فیک و سخت و پشتیبانی از بسیاری از رمزارز های دیجیتال ، از خدمات آن استفاده میکنند .

اما از تاریخ 13 فروردین ، به برخی از کاربران ایرانی این پلفترم ، یک ایمیل حاوی خبر احراز هویت ارسال شده است . خبر احراز هویت در مکسی ، به دلیل تشدید نظارت های بین المللی بر روی فعالیت صرافی های ارز دیجیتال بوده که گریبان گیر کاربران ایرانی عضو مکسی نیز شده است .

ایمیل صرافی مکسی به کاربران ایرانی

متن ایمیل ارسال شده توسط صرافی MEXC به ایرانیان ، به شرح زیر بوده است :

 

با سلام کاربران صرافی MEXC،

با توجه به شرایط و قوانین استفاده از خدمات صرافی MEXC، سیستم تشخیص داده است که شما در کشوری/منطقه‌ای قرار دارید که ارائه خدمات MEXC در آنجا محدود شده است. برای ادامه استفاده از خدمات ما، لازم است در اسرع وقت احراز هویت (KYC) خود را تکمیل کنید.

توجه مهم:

آخرین مهلت برای تکمیل احراز هویت (مقدماتی/پیشرفته) که پیش از این ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴، ساعت ۱۶:۰۰ به وقت هماهنگ جهانی (UTC) تعیین شده بود، به ۳۰ آوریل ۲۰۲۴، ساعت ۱۶:۰۰ به وقت هماهنگ جهانی (UTC) تغییر یافته است. شما ملزم هستید تا پیش از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴، ساعت ۱۶:۰۰ به وقت هماهنگ جهانی (UTC) فرآیند احراز هویت خود را تکمیل کنید. در صورت عدم تکمیل احراز هویت تا تاریخ مذکور، حساب کاربری شما پاکسازی خواهد شد.

پس از پاکسازی حساب کاربری، امکان واریز، معامله و استفاده از سایر خدمات MEXC وجود نخواهد داشت. تنها امکان برداشت توکن‌ها و تسویه اجباری تمامی پوزیشن‌های باز در بازار آتی (فیوچرز) برای شما فراهم خواهد بود.

ایمیل احراز هویت ایرانیان صرافی مکسی

ایمیل احراز هویت ایرانیان صرافی مکسی

 

آیا احراز هویت MexC برای همه الزامی شده است؟

طبق بررسی های انجام شده و گزارشات کاربران ایرانی ، این اطلاعیه فقط برای آن دسته از کاربرانی ارسال شده است که در زمان فعالیت با صرافی مکسی ، از آی پی کشور ایران استفاده کرده و یا در گذشته اقدام به ارسال مدارک ایرانی جهت وریفای در این صرافی کرده اند.

در واقع این آن دسته از کاربران ایرانی که بدون احراز هویت در مکسی مشعول فعالیت بوده ، اما با رعایت نکات فعالیت در صرافی های خارجی ، از آی پی های غیر ایرانی و ثابت استفاده کرده اند مشمول چنین اطلاعیه ای نشده اند .

صرافی مکسی فعلا قصدی برای احراز هویت اجباری همگانی ندارد و این اطلاعیه فقط برای کاربرانی ارسال شده که در به گفته مکسی در منطقه ممنوعه جغرافیایی مشغول به فعالیت بوده اند .

دلیل ایجاد محدودیت صرافی مکسی برای کاربران ایرانی چیست ؟

بنظر میرسد به دلیل اعمال سخت گیری های ایالت متحده آمریکا بر روی صرافی های بین المللی در جهت جلوگیری از پولشویی ، این محدودیت ها علیه کاربران ایرانی مکسی انجام شده است . به دلیل ترس صرافی مکسی از ایجاد مشکلات مالی و پولشویی ، همانند مشکلات ایجاد شده برای صرافی کوکوین ، قوانین استفاده از مکسی نیز تغییر کرده است .

راه حل فعالیت در صرافی مکسی برای ایرانیان

به صورت موقت ، کاربران ایرانی که با آی پی های غیر کشور ایران مشغول به فعالیت در مکسی هستند ، میتوانند فعالیت خود را بدون مشکل ( موقتا ) انجام دهند .

آن دسته از کاربرانی که این اطلاعیه مکسی را دریافت کردند ، فقط تا تاریخ 30 آپریل ( 1 اردیبهشت 1403 ) زمان دارند که نسبت به تکمیل وریفای خود اقدام کنند . توجه داشته باشید که احراز هویت با مدارک ایرانی در صرافی مکسی مورد تایید نخواهد بود . پیشنهاد میشود که دارایی های رمزارزی خود را در اکانت های مکسی خارج کرده و به یک اکانت جدید وریفای شده غیر ایرانی ( استفاده از آی پی غیر ایران ) منتقل کنید .

البته نیازی به نگرانی نیست و صرافی مکسی اعلام کرده است که بعد از زمان اعمال شده ، کاربران فقط میتوانند نسبت به برداشت دارایی خود اقدام کنند و فقط بخش ترید صرافی غیر فعال خواهد شد .

1

دیدگاه

هادی

اردیبهشت ۴, ۱۴۰۳

درود الان از من kyc خواسته و موقع برداشت به ایمیلم کد نمیفرسته چه پیشنهادی دارین ممنون

دیدگاه شما