تحریم ایرانیان توسط پرفکت مانی


2 | به این مقاله امتیاز دهید

سایت رسمی پرفکت مانی ، به تازگی با زبان فارسی ، در اطلاعیه سایت خود یک مطلب تحت عنوان پایان ارائه خدمات به کاربران ایرانی خود را داده است . تحریم ایرانیان توسط پرفکت مانی دلایل متعددی خواهد داشت که در این مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت .

این قطع همکاری پرفکت مانی و ایرانیان ، به منظور پایان کار پرفکت مانی نخواهد بود ! در این مقاله به روش های ادامه خرید و فروش پرفکت مانی توسط ایرانیان و همچنین ارز های الکترونیک جایگزین پرفکت مانی صحبت خواهیم کرد .

 

قطع همکاری پرفکت مانی با کاربران ایرانی ؟

همانطور که گفته شد ، پرفکت مانی در سایت رسمی خود با درج یک آگهی به صورت ناگهانی خبر قطع همکاری خود با کاربران ایرانی را داده است . در متن این اطلاعیه که به زبان فارسی نوشته شده بود آمده است که :

اطلاعیه مهم به مشتریان ایرانی پرفکت مانی

2023/12/14  ( تاریخ 23 آذر ماه 1402 )

مایلیم به اطلاع شما برسانیم که از 4 ژانویه 2024 ( 14 دی ماه 1402 ) حساب های پرفکت مانی شما فقط به برداشت محدود می شود. لطفا پس از 4 ژانویه برای واریز و سایر معاملات خود برنامه ریزی نکنید .این یک محدودیت دائمی است و به طور نامحدود ادامه خواهد داشت .

ما مشتاق درک شما هستیم . باحترام پرفکت مانی

تحریم ایرانیان توسط پرفکت مانی

تحریم ایرانیان توسط پرفکت مانی

 

این اطلاعیه قطع همکاری پرفکت مانی دلایل متعددی میتواند داشته باشد . بسیاری از کاربران آلما اکس در این مورد نگرانی هایی داشته اند اما لازم به ذکر است که این موضوع قابل نگرانی نیست !

دلیل تحریم ایران توسط پرفکت مانی ؟

شرکت پرفکت مانی از سال 2006 راه اندازی شده و اقدام به فعالیت در اکثر کشور های آسیایی و اروپایی را کرده است . از آن سال تا کنون ، حجم عمده معاملات پرفکت مانی در ایران انجام شده است به همین دلیل کاربران ایرانی یکی از اصلی ترین کاربران سایت پرفکت مانی محسوب شده اند. محبوبیت پرفکت مانی در ایران به دلیل استفاده آسان از خدمات پرفکت مانی ، انجام معاملات روزانه ایرانیان خارج از کشور چه داخل ایران و چه خارج از آن بوده است .

اما چرا به صورت ناگهانی تصمیم قطع همکاری گرفته شد ؟ دلیل آن فقط یک مسئله هست . فشار های اقتصادی آمریکا و تحمیل تحریم ها علیه ایران !

به تازگی شرکت پرفکت مانی ، موفق به اخذ لایسنس های فعالیت های مالی تجاری از آمریکا و همکاری با فدرال آمریکا شده است . این یک پیشرفت چشمگیر برای شرکت پرفکت مانی طی سالیان اخیر بوده است به همین دلیل مدیران پرفکت مانی مجبور به نگهداری این لایسنس ها هستند .

تواقفات مالی و همکاری های تجاری با دنیا ، ملزم به پیرو قوانین مالی دنیا نیز می باشد . همانطور که میدانید ، کاربران ایرانی و کشور ایران ، در بسیاری از خدمات مالی مانند پی پال ، مسترکارت ویزا کارت ، شرکت ها و صرافی های تجاری مانند بایننس و غیره تحریم بوده است .

یکی از شرکت های اضاف شده به این تحریم ها نیز قطعا پرفکت مانی خواهد بود . شرکت پرفکت مانی به دلیل ورود به دنیای تجارت جهانی با دریافت مجوز های خود ، دیگر قادر به ارائه خدمات خود به کشور های تحریم شده از جمله ایران نیست . پس میتوان دلیل اصلی تحریم ایرانیان توسط پرفکت مانی همین موضوع را دانست .

راه حل مشکل پرفکت مانی با ایران

همانطور که گفته شد ، حجم عمده تبادلات پرفکت مانی را کاربران ایرانی تشکیل داده اند . شرکت پرفکت مانی همچنان به این حجم از مبادلات در سایت خود نیاز داشته و توان از دست دادن آن را ندارد .ب به همین دلیل است که در چند ماه اخیر ، مدام در حال تبلیغات یک ارز الکترونیک جدید به نام یوتوپیا است . شرکت پرفکت مانی با پشتیبانی از یوتوپیا ، خرید و فروش یوتوپیا را در سایت خود فعال کرده و میتوان این را یک دلیل به جهت نگهداری کاربران ایرانی در سایت خود دانست .

ارز الکترونیک یوتوپیا با نام یو ووچر ، به تازگی در بخش دپوزیت و ویدرا پرفکت مانی اضافه شده که میتواند مورد استفاده کاربران ایرانی قرار گیرد .

راه حل دوم استفاده از خدمات پرفکت مانی ، احراز هویت با نام ونشان غیر از ایرانی در این وبسایت است . همانند سایر صرافی های بزرگ دنیا که کشور ایران را مورد تحریم قرار داده اند ، مانند بایننس ، میتوان از احراز هویت های غیر ایرانی با کشور های دیگر ، در سایت پرفکت مانی وریفای کرده و از خدمات آن استفاده کرد .

درواقع تعلیق خدمات پرفکت مانی به ایرانیان ، شامل آن دسته از افرادی است که در وبسایت پرفکت مانی اکانت داشته و با مدارک ایرانی احراز هویت کرده اند . آن دسته از کاربرانی که با مشخصات ایرانی خود مانند کارت شناسایی ، شماره تماس ایران و یا قبوض خدماتی ایرانی احراز کرده اند ، از 14 دی ماه 1402 قادر به انجام فعالیت در این وبسایت نبوده و فقط مجوز برداشت و خروج ارز از سایت پرفکت مانی را دارند .

کاربران ایرانی که فعالیت آن ها به خرید و فروش ووچر پرفکت مانی محدود بوده ، نگرانی از بابت خدمات پرفکت مانی نخواهند داشت . چرا که حساب های آلما اکس خارج از ایران بوده و به صورت قانونی وریفای شده اند .

کاربرانی که در وبسایت پرفکت مانی با مشخصات غیر ایرانی و در کشور های دیگر وریفای کرده اند نیز مشکلی بابت استفاده از خدمات پرفکت مانی نخواهند داشت و مانند گذشته میتوانند به فعالیت خود ادامه دهند .

پیشنهاد آلما اکس به جهت استفاده از خدمات پرفکت مانی ، این است که اگر عضویت وریفای شده با مشخصات ایران را دارند ، عضویت خود را تغییر داده و با اکانت های وریفای شده پرفکت مانی غیر ایرانی به فعالیت خود بپردازند. و یا میتوانند همانند استفاده از ووچر پرفکت مانی در آلما اکس ، از یو ووچر ( ووچر جدید پرفکت مانی ) که به نام یوتوپیا UTOPIA UUSD هست استفاده کنند .

خرید و فروش یو ووچر در آلما اکس کاملا قانونی و فعال بوده و کاربرانی که از گذشته با ووچر پرفکت مانی کار میکرده اند ، میتوانند با همان ووچر پرفکت و یا ووچر جدید به نام یو ووچر استفاده کنند .خرید و فروش یو ووچر همانند پرفکت مانی به صورت اتومات و لحظه ای بوده که برخی از مزایای آن نسبت به پرفکت مانی نیز ارجهیت دارد .

کاربران آلما اکس نگران پرفکت مانی نباشند

لازم به ذکر است که تمام موارد را مجدد تکرار کنیم :

  • محدودیت های اعلام شده برای اکثر کاربران ایرانی پرفکت مانی و مخصوصا ووچر پرفکت مانی ، مشکلی ایجاد نمیکند و  کماکان میی توانند مانند گذشته خرید و فروش را انجام دهند.
  • تا زمانیکه سایتهای  مورد استفاده شما  ووچر یا پرفکت را قبول میکنند  مشکلی در این باره وجود نخواهد داشت
  • محدودیت پرفکت مانی ، مربوط به دارندگان حساب است و اینکه افراد مجاز به  لاگین با حساب کاربری با آی پی ایران نخواهند بود . لذا با توجه به فیلتر بودن پرفکت مانی در ایران ، عملا امکان لاگین بدوئن تغییر آی پی وجود نخواهد داشت
  • در صورتیکه حساب قدیمی دارید برای اطمینان بیشتر میتوانید حساب جدید با آدرس خارج از ایران افتتاح و وریفای کنید
  • طبق استعلامی که از پرفکت مانی گرفتیم ، پرفکت مانی با ایرانی بودن شما مشکلی ندارد و فقط  از داخل ایران نباید به اکانت خود وصل شوید همون سایر سیستم های مالی دنیا
  • در صورت استفاده از حساب وریفای نشده  و با مشخصات فیک و تغییر آی پی شما هیچ مشکلی نخواهید داشت (بجز کارمزد بیشتر آن که میتوانید در یاست ببینید)

* پی نوشت :
اگر قبلا اکانت پرفکت مانی را با قبض و مدارک داخل ایران احراز هویت کردید تا قبل از 4 ژانویه بهتر است آنرا خالی نموده و دیگر استفاده نکنید.

لازم بله ذکر است که موارد بیان شده فوق با استعلام از  پرفکت مانی و برای زمان نوشتن این مطلب بیان شده  و  ممکن است در هر زمانی شرایط خدمات پرفکت مانی تغییر کنید  . لذا مسئولیت هر اقدامی بر عهده خود شما خواهد بود . در صورت دریافت اطلاعات جددی حتما اطلاع رانی خواهد شد

آپدیت محتوا 7 ژانویه در خصوص تحریم پرفکت مانی

طبق گزارش های به دست رسیده امکان انتقال مستقیم پرفکت مانی در حساب های داخلی ، به اکانت های ایرانی امکان پذیر نیست . در زمان انتقال پرفکت مانی از هر حساب و اکانتی به اکانت های مقصد ایرانی ، یک خطا در انتقال آورده شده و این جابجایی پرفکت مانی انجام نخواهد شد .

همچنین با اکانت های ایرانی پرفکت مانی ، فقط امکان برداشت پرفکت به صورت ووچر و یا انتقال پرفکت مانی به سایر حساب های خارجی ( غیر ایرانی ) امکان پذیر است .

0

دیدگاه

دیدگاه شما